sobota, 2 listopada 2019

Pchli Targ Miastko - Bo Miastko Jest zajebiste

Podróżując odrobine po Europie mogłem zachwycić się pięknymi starymi budynkami ale również elementami kultury które dla mnie były nowe a przez to interesujące. Wiele wydarzeń z pewnością ma swoją tradycje sięgającą ponad 20 lat. Więc z roku na rok zmieniała swój wymiar i znaczenie dla mieszkańców. Czy jest możliwe przeniesienie choć część tej tradycji do Mojego rodzimego Miastka? Myślę że tak ale trzeba działać metodycznie i w grupie zdecydowanych wesprzeć te idee ludzi.

Przykładów które można by na nowo uruchomić jest wiele, ale trzeba by zacząć ankietować i rozmawiać co z tego co już było gdy mieszkali tu niemieccy mieszkańcy mogło by na nowo powrócić.

Przykład corocznego festynu Oktoberfest organizowanego na Bawarii w Niemczech
Rozmiar tego typu Imprezy sprawia naprawdę wielkie wrażenie. Jednak by naprawdę poczuć atmosfere tej imprezy warto tam być.

Festyn w Monachium

wiosenny festyn rodzinny w Monachium

Miastko to jednak jedna z dużych Gmin Polski. Faktem jest że zaludnienie nie jest zbyt wielkie nie mniej ludzie od czasu do czasu zjeżdzają się na różne okoliczności, świętowania i tego typu zbiorowiska. To właśnie z tego powodu mogli by się co tydzień zebrać na pchli Targ Miastko.

Pchli targ Miastko to może być równie dobrze wyprzedaż garażowa, czy Jarmark który raczej jest co rocznym spotkaniem handlowców tych drobnych ale również tych większych przyjeżdzających z okolicznych Miast.

To jakie rzeczy czy produkty mogą być sprzedawane na pchlim targu Miastko ?

Możliwości jest sporo, z reguły będą to rzeczy które zakupiliśmy już jakiś czas temu i nie używamy ich wogóle lub sporadycznie a leżą i zalegają nam w szafie. To chyba najważniejszy cel takiego cotygodniowego spotkania.

Częstym celem wizyt uczestników Pchlego Targu Miastko Będzie poszukiwanie ciekawych ubrań, które inni już chcą wymienić lub sprzedać za drobną opłatą.

Czy mamy szansę zostać centrum trurystycznych wypraw odrywców zaginionych światów? Jestem przekonany że jest to możliwe. Bo miastko jest jednak bramą do natury. Mamy tu najwięcej lasów i dość ciekawą kulturową mieszanine.

Szukam po internecie co ludzie myślą i piszą o PCHLIM TARGU.
Podobno w Polsce wymiana towarami używanymi przeniosła się do Internetu. Może i tak, ale to właśnie z tego powodu warto zorganizować cotygodniowe spotkanie na Mieście.

Gdy spotkania cotygodniowe nabrały naprawdę dużego rozmachu, to zaczeły by się pojawiać prawdziwe perełki, dzięki którym wszyscy zyskają. Bo odwiedzjący nas turyści potrzebują zjeść a nawet przenocować.


Chciałbym by Miastecki Pchli Targ to było przede wszystkim miejsce spotkań gdzie ludzie będą tworzyć nowe ciekawe znajomości może jakieś małe biznesy albo pracowników.

Podbno w USA wyprzedaże to zwykła codzienność. Podbnie jest w Niemczech którzy są od nas o wiele bardziej rozwinięci finansowo. Nikt nie wyrzuca i nie przetrzymuje rzeczy zalegających w szafie. Zwyczajnie otwiera garaż pisze kartkę na płocie z informacją o wyprzedaży garażowej i zaczyna się magia Pchlego targu.






W średniowieczu była to jedna z podstawowych form wolnego handlu, głównie hurtowego. Jarmarki organizowano corocznie w stałych terminach, najczęściej przy okazji święta kościelnego. Przywileje świeckie i kościelne gwarantowały kupcom bezpieczeństwo osobiste i nienaruszalność mienia (pokój jarmarczny, pokój królewski, pax Dei), a miejscowe władze miały obowiązek ograniczyć na czas jarmarku cechowy monopol sprzedaży i nadzorować prawidłowość dokonywanych transakcji (miary, wagi, ceny). Jarmarki trwały od 1-2 dni do 2 tygodni. Niekiedy na jarmarkach czas ten dzielono na terminy wystawiania towarów, zawierania umów i rozliczania zobowiązań. Masowy napływ na jarmarki kupców i klientów przyczyniał się do rozkwitu miast jarmarcznych. Od początku XII wieku funkcjonowały jarmarki, na których wymieniano towary z Bliskiego Wschodu oraz zachodniej i północnej części Europy. Najpopularniejsze były jarmarki szampańskie. Jarmarki pełniły również rolę wystaw i giełd towarowych, a transakcje oparte były głównie na kredycie. Rozwijały się rozmaite formy zobowiązań i spółek handlowych. W XVI wieku wraz z rozwojem komunikacji i pojawieniem się nowych form handlu rola jarmarków znacząco się zmniejszyła.



Pchli targ ma swoje magiczne wymiary. To przeszukiwanie ciekawych ofert i możliwość dotknięcia objrzenia tego co w muzeum za szybą. Sam gdy tylko natrafiam na tego rodzaju imprezy to korzystam.

Miastko Pchli targ - zapraszam cię do dołączenia do naszej grupy

Zobacz również blog Pchli Targ Miastko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz